GreenLab

Místo, kam technologie budoucnosti dorazila již dnes a kde se výzkum setkává s inovací.

GreenLab

Vědecký výzkum a technologie v první řadě

Produkty GreenBuilding skupiny Kerakoll se rodí z pečlivých vědeckých výzkumů v oblasti zdraví a blahobytu a jsou realizovány v centru Kerakoll GreenLab, nejmodernějším technologickém středisku na světě zabývajícím se výzkumem a vývojem novým materiálů pro zelené stavebnictví.

Kerakoll GreenLab je dokonalé splynutí avantgardních technologií a udržitelných surovin. Je to rovněž první budova v Itálii navržená a kompletně realizovaná pomocí ekologicky udržitelných systémů. Jedná se o ekosystém ve stálé rovnováze s okolním prostředím, který si sám vyrábí energii, recykluje a přirozeně čistí dešťovou vodu a zajišťuje tak nejvyšší úroveň kvality vnitřního vzduchu a komfortu.

GreenLab

Kerakoll GreenLab: přítomnost a budoucnost stavebnictví

Vědecký park Kerakoll, hostící nové výzkumné centrum Kerakoll GreenLab, je místo určené pro technologický výzkum a vývoj v oblasti zelených stavebních materiálů. Futuristická budova koncentruje v jediném výzkumném středisku všechny nové vědecké laboratoře skupiny Kerakoll pracující na výjimečném programu zelených technologií. Již od roku 2010 investice do zeleného výzkumu představují 100% podíl celkových investic do výzkumu a vývoje a lze je chápat jako nepřetržité technologické vylepšování produktů s ohledem na principy ekologicky udržitelného vývoje.

GreenLab

Od potřeb lidí až po výzkum a vývoj

Lékařský a vědecký sektor skupiny Kerakoll se zabývá nepřetržitým vyhledáváním nových řešení schopných uspokojit požadavky populace na bydlení ve zdravých budovách, které respektují životní prostředí, a při vývoji inovativních řešení pro udržitelné bydlení vychází pouze z těch nejlepších studií provedených v oblasti biomedicíny, epidemiologie, pneumologie, technologie materiálů, látek znečišťujících vnitřní prostředí a dopadů na životní prostředí. Pro zajištění bezpečnosti materiálů a uspokojení požadavků uživatelů na udržitelnost Kerakoll spolupracuje s akademickými a vědeckými institucemi, přičemž se podílí na mnoha důležitých výzkumných projektech.

GreenLab

Kerakoll GreenLab: centrum světové výjimečnosti

V budově se nachází více než 1.100 avantgardních zařízení pyšnících se několika jedinečnými vlastnostmi, jako například laboratoř Indoor Air Quality (IAQ) Lab zabývající se výzkumem emisí a analýzou těkavých organických látek (VOC), mající 12 softwarově řízených zkušebních komor VOC, jež jsou nepřetržitě v provozu a jejichž výsledky jsou porovnávány s výsledky měřicí komory Indoortron ve Společném výzkumném středisku Evropské komise (Joint Research Center) v italské Ispře (provincie Varese), nebo KlimaRoom,první klimatická komora v Evropě vyvinutá ve spolupráci s Fakultou inženýrství Univerzity v Modeně a Reggio Emilia (EELab, Energy Efficiency Laboratory), která je schopná stanovit skutečné energetické parametry správně izolované stěny.