Vážení obchodní partneři

Vítáme vás na stránkách společnosti Ecomineral, která vznikla na základě dlouholeté spolupráce s italskou firmou Kerakoll.

Kerakoll ve svém futuristickém vědeckovýzkumném středisku GreenLab vyvíjí originální systémy a výrobky, které vznikají na základě skutečné poptávky trhu po ekologických stavebních materiálech. Kerakoll ve svém výrobním programu nabízí jedinečný sortiment výrobků s orientací na zlepšení zdravotních podmínek a kvality života.

Výrobky firmy Kerakoll které dodáváme na český trh jsou šetrné pro životní prostředí, zdraví zpracovatele, uživatele a mají značné až 40% ekonomické výhody např. v úspoře energií, zvyšování hodnoty nemovitostí apod.

Více jak 25 let zkušeností v oboru a díky dlouholeté a velmi těsné spolupráci s firmou Kerakoll – světovým lídrem v oblasti řešení pro GreenBuilding, nabízíme to nejlepší ze světové produkce hygienicky nezávadných výrobků bez obsahu chemických přísad. Naším jediným cílem je spokojený zákazník, proto jsme se rozhodli dodávat na trh mimořádně kvalitní materiály a systémy s důrazem na zdraví, ekonomickou výhodnost, dostupnost a design.

Pavel Jarolím- jednatel společnosti Ecomineral

S kým spolupracujeme ?

na kvalitě spolupráce záleží

Společnost Ecomineral si stejně jako společnost Kerakoll zakládá na absolutní kvalitě výrobků s následnými konzultacemi a poskytováním odborného technického servisu. Nezbytnou součástí takového procesu vůči investorovi nebo obchodním partnerům je plná důvěra.

Proto obě společnosti úzce spolupracují s prestižními a nezávislými organizacemi a instituty, které udílejí výrobkům Kerakoll nebo celým systémům certifikáty dle daných kategorií a oblastí.

Našim závazkem a cílem je být součástí celoevropského procesu standardizace nebo specializace vybraných pracovišť určující jednotlivé druhy zkoušek, na jejímž konci je vždy kladné hodnocení.

Instituce a laboratoře

Úzce spolupracujeme s předními vědeckými a výzkumnými pracovišti a akreditovanými laboratořemi jako jsou například:

 • Zkušební laboratoř Kloknerova ústavu č. 1061 akreditovaná ČIA
 • Fakulta stavební Ústav technologie stavebních hmot a dílců
 • Znalecký ústav STAVEXIS – stavebně expertizní, znalecká a poradenská kancelář
 • ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
 • Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.
 • Národní památkový ústav: NPÚ
 • ITC – Institut pro testování a certifikaci a.s.

Svět GreenBuilding, svět nových příležitostí

vaše kariéra u firmy Ecomineral

Každý den znamená novou výzvu v oblasti služeb ve stavebním sektoru a rozvoje úspěšných projektů skupiny Kerakoll. Díky GrrenLab – Kerakoll Innovation center se firmě Kerakoll daří neobvykle rychlým tempem uvádět každým rokem na trhy po celém světě mimořádně zdařilé inovace, nebo dokonce světové premiéry.

Společnost Ecomineral – Autorizovaný prodejce výrobků Kerakoll pro ČR hledá pro takové výzvy a jejich naplnění do svého týmu talentované a ambiciózní spolupracovníky. Práce u naší společnosti Ecomineral je sice náročná, ale vše záleží jenom na vás. Poskytujeme příležitosti pro váš profesní i osobní růst. Motivace, ambice, nadšení, talent, pozitivní přístup k inovacím – to je to, co mají společného zaměstnanci a strategičtí partneři v různých regionech firmy Kerakoll po celém světě. Je to patrné ve všech jednotlivých divizích, v každém pracovním zařazení a na všech úrovních společnosti.

Za úspěchem firmy Kerakoll – světový leader v oblasti řešení pro GreenBuilding stojí velmi zkušení lidé složení z vědeckého výboru, kteří jsou otevřeni novým výzvám a směrům – jsou to lidé s podnikatelským duchem a vášní, kteří hledají nové nápady a inovace pro všechny produktové řady výrobního programu Kerakoll. Technologická inovace Kerakoll – udržitelný rozvoj a výzkum poskytují parametry s nízkými dopady na životní prostředí těm, kteří se rozhodnou žít v prostředí GreenBuilding.

Využijte naplno svůj potenciál

vaše kariéra u firmy Ecomineral

Podejte si přihlášku u firmy Ecomineral a získejte vynikající kariérní příležitosti u společnosti, která je autorizovaným prodejcem a dodavatelem výrobků Kerakoll v ČR. S Kerakollem mohou projektanti a zhotovitelé realizovat budovy nové generace s nejvyššími obytnými a ekologickými standardy. Staňte se i vy součástí globálního týmu a využijte naplno svůj potenciál. Ručíme za naprosto objektivní a korektní přístup celého týmu společnosti Ecomineral při zpracování přihlášky a samotného výběru uchazečů, založený na standardizovaných kritériích, které mohou být ovšem přizpůsobeny danému typu práce a příslušnému regionu.

Nikdy není příliš brzy získat praxi

ať jste student nebo absolvent

Pokud chcete být přínosem svému okolí a podílet se na budování míst, kde všichni žijeme a pracujeme, nabízíme vám zajímavé příležitosti a práci. Poté co dostudujete se opravdové ambice a elán jen tak samy neaktivují a nedostaví. Neotálejte a ukažte nám, co ve vás je. Úspěšná stáž během studia je výborným základem pro získání vysoké vstupní pozice a odstartování perspektivní kariéry. Praxí získáte náskok před vašimi vrstevníky. Ještě před svým dokončením studia můžete pracovat na důležitých obchodních případech se zkušenými manažery firmy Ecomineral nebo Kerakoll. Napište svou diplomovou práci s pomocí odborníků z vašeho oboru. Pokud to ve vás vyvolalo zájem, zjistěte si více o svých kariérních možnostech na našich stránkách a kontaktujte nás.

Specifikace

Hledáme týmové hráče, kteří sdílejí naší představu, naší vizi a sdílejí naše společné hodnoty, tj, že stavíme do středu zájmu ekologickou vyváženost domů ve vztahu ke zdraví jejich obyvatel – lidi s potenciálem, kteří nám toho mají hodně co nabídnout, stejně jako my jim. Hledáme osobnosti, které vynikají zejména v následujících oblastech:

 • Iniciativa, flexibilita a odhodlání být úspěšný
 • Rozhodnost a schopnost riskovat
 • Prosazování změn a inovací
 • Perspektiva a úsudek
 • Přesvědčivost a schopnost ovlivňovat
 • Disciplína a pokora
 • Schopnost naslouchat a rychle se uči

Plná integrace. Silné propojení

Nastupte k nám na smluvní dobu a zjistěte si, čím se vyznačuje zaměstnanec firmy Ecomineral a proč se stává úspěšným. Poznejte dynamiku života a práce u české a mezinárodní společnosti s rodinnou tradicí a vedoucí pozicí na trhu v oblasti pro GreenBuilding. Spolu si nastavíme vaše osobní cíle a budete mít příležitost popustit uzdu svým ambicím a předpokladům.

Proces výběru uchazečů

Úspěch naší společnosti závisí na individuální dokonalosti našich zaměstnanců. Hledáme spolupráci s lidmi, kteří jsou pilní, mají pevnou vůli a projeví svůj talent a nadšení. Pokud hledáte zaměstnavatele, který ví, jak ocenit a rozvíjet vaše schopnosti, měli bychom se setkat a probrat naše představy, otázky a zájmy. Náš obecný proces výběru uchazečů byl vytvořen právě za tímto účelem.

Kerakoll

od historie po současnost

1968

Romano Sghedoni vycítil potřeby trhu a v garáži vlastního domu začíná vyrábět lepidla pro pokládku obkladů a dlažeb; v městečku Sassuolo, okres Modena (Itálie), přímo v srdci oblasti keramického průmyslu celosvětového významu. Zakládá firmu Kerakoll.

1990

Kerakoll vstupuje do světa stavebnictví a transformuje se ze společnosti s vedoucím postavením na trhu v oblasti vysoce odolných lepících hmot pro keramiku a přírodní kámen v globálního partnera stavebníků. Rodí se jednosložková technologie BME (= nízký modul pružnosti), která zásadně převrátila koncepci speciálních malt pro opravu betonu (Kerakoll – stavební řada).

2003

Vytvoření Keratech, nové generace v oblasti eko-kompatibilních samonivelačních hmot v technologií HDE. Poprvé byly použity hypoalergenické cementy s nízkým obsahem chromových solí a byl získán certifikát potvrzující nejnižší obsah těkavých organických látek ve své kategorii.

2004

Do světa Kerakoll přibývá MIGRA, společnost šetrná k životnímu prostředí, která se specializuje na využívání minerálních zbytků ze zpracování mramoru v lomech u Carrary (Itálie). Recyklované minerály v produktech Kerakoll pocházejí ze zbytků různých výrobních procesů a nejsou tak vytěžovány z nových surovin. Dvěstě tisíc tun inertních materiálů ročně Kerakoll recykluje.

2006

Kerakoll získává Rankover, firmu založenou v roce 1972 v Zimella (Verona), která představuje špičku v oblasti výroby a vývoje ekologických nátěrů pro udržitelné stavebnictví a výroby přírodních nátěrů pro historické restaurování.

Společně s Evropskou Komisí Kerakoll zahajuje výzkumy pro zjištění hlavních znečišťovatelů interiérů ve vztahu k propustnosti a ředění BIO řady přírodních materiálů Kerakoll.

2008

Byla zahájena výstavba Kerakoll GreenLab, futuristické výzkumné centrum, které zahrnuje devět vyspělých vývojových laboratoří „Green Technology“, ve kterých pracuje stovka výzkumníků green building. Navržená a kompletně vystavěná z materiálů a technologií GreenBuilding, Kerakoll GreenLab je jedním z prvních evropských příkladů industriální budovy s nízkým dopadem na životní prostředí, extrémním životním komfortem a vysokou energetickou efektivitou.

2010

Kerakoll se stává Společností udržitelného stavebnictví (The BreenBuilding Company), je špičkou mezi světovými výrobci řešení GreenBuilding a pyšní se technologickou převahou, proslulou po celém světě. S vyprodukovanými 950.000 tunami 1.700 druhů produktů šetrných k životnímu prostředí je Kerakoll předním výrobcem „zelených materiálů“ pro design, stavebnictví a život v harmonii s životním prostředím a ve zdravých prostorách.

2012

Kerakoll zahájil výrobu nového systému proti zemětřesení a strukturálnímu zesilování, založený na použití matric z minerálních a přírodních geomalt s geopojivem a přírodním vápnem NHL.

2015

Výzkumné laboratoře společnosti Kerakoll GreenLab vytvořily první elastické a víceúčelové strukturální lepidlo na bázi jedinečného geopojiva Kerakoll, určené pro dokonalou pokládku všech druhů materiálů, na jakýkoliv druh podkladu, pro každé použití včetně extrémních podmínek.

1978

Vynález výrobku H40 Flex, prvního lepidla na světě vyráběného na jednosložkové bázi technologií SAS (Shock Absorbing System), který znamená zásadní pokrok v rozvoji keramického průmyslu, protože řeší problém spolehlivého lepení 1x pálené keramiky a dlažby typu gres porcellanato pro použití v prostředí vystaveném vysokému namáhání. Zde začíná úspěšná dráha firmy (Kerakoll – keramická řada).

2000

V roce 2000, kdy ještě nikdo nemluvil o zelené ekonomice, začala zelená revoluce Kerakoll.

Prostředky investované do Green Technology stoupají z 15% na 50% celkových prostředků investovaných do výzkumu a rozvoje.  Společnost Kerakoll získala svůj podíl ve společnosti SLC a zahájila průmyslovou reorganizaci pro přechod z chemické společnosti na ekologickou firmu. Hlavními cíli jsou: během prvních 5 let omezit používání rozpouštědel o 60%, vyvinout nové ekologické výrobky a výrobky na vodní bázi, výroba materiálů s nízkými emisemi těkavých organických látek (VOC), potvrzená certifikáty.

Jeho hlavními cíli jsou:

 • Snížení během prvních 5 let množství spotřebovaných rozpouštědel o 60%
 • Vyvinutí nových ekologických výrobků a vodorozpustných výrobků
 • Výroba materiálů s nízkými emisemi těkavých organických látek (VOC), potvrzená certifikáty

2005

Byla představena řada Biocalce, první BIO produkty založené na aktivním vápně (NHL) – malty, omítky abarvy, které umožňují budově dýchat. Zvyšuje se ostražitost veřejnosti ohledně zdravotních rizik spojených stzv. Syndromem nemocných budov (SBS). (normálním textem)

Je otevřen Kerakoll Campus, nejlepší evropské školicí centrum pro rozvoj „zelené“ kultury a stavebního průmyslu.

2007

Zrodil se Kerakoll Design, nová značka pro interiérový design, revoluční bezespárový povrch s malým vlivem na životní prostředí, který se perfektně hodí pro eko-udržitelný design. Byl otevřen první showroom Kerakoll Design Gallery v Miláně.

2009

Zavedení výrobku Nanoflex, první vodotěsné ekomembrány s certifikátem nízkých emisi těkavých organických látek. Nanoflex byl navržen tak, aby byl výrazně omezen únik emisí CO2 do atmosféry a aby bylo použito více než 30%  recyklovaného materiálu. Nanoflex představuje nejlepší technologii s nízkým dopadem na životní prostředí.
Francouzská mikrobiologická laboratoř CSTB (Vědecké a technické centrum stavebnictví), potvrdila přírodní antibakteriální účinek přírodního hydraulického vápna využívaného Kerakollem.

2011

V lednu 2011 organizace Société Générale de Surveillance (SGS), což je nejvýznamnější světový orgán působící v oblasti kontroly systémů a certifikátů, přiznala společnosti Kerakoll® osvědčení potvrzující, že GreenBuilding Rating® je „důvěryhodný, kompletní a základní způsob měření úrovně slučitelnosti vlastních produktů s životním prostředím, v souladu s předpoklady GreenBuilding ECO 2011.

2014

Kerakoll Design House je integrovaným projektem inovativních materiálů, nového interiérového designu pro současný domov: cementy, pryskyřice, ručně ošetřené dřevo, mikrovlákna, barvy a glazury, koordinované v barevné paletě Warm Collection. Piero Lissoni je uměleckým vedoucím projektu.

2014

Zahájení projektu Kerakoll Design House, nového interiérového designu pro současný domov: cementy, pryskyřice, ručně vyráběné dřevo, mikrovlákny, barvy a glazury, vše koordinované v barvách palety Warm Collection. Piero Lissoni je uměleckým vedoucím projektu.

Kerakoll – The GreenBuilding Company

Kerakoll je jedinou světovou společností nabízející globální řešení v oblasti materiálů a poradenství pro GreenBuilding.

Komplexní nabídka

Je to komplexní nabídka inovačních, ekologických a energeticky úsporných výrobků sloužících k implementaci nové, dynamické stavební filozofie, podporující ochranu přírody a lidského zdraví.

Kvalita a účinnost

Naše výrobky se vyznačují vynikající kvalitou a účinností. Odborný servis, který poskytujeme na staveništích, údržba a obnova budov stejně jako poradenství přizpůsobené individuálním potřebám způsobují, že díky estetice projektu, provedení a také díky řešením která zajišťují komfort obyvatel, se náš dům stává ideálním místem pro život.

Technologie a výzkum

Volba GreenBuilding mimo jiné znamená uvedení moderních technologií vypracovaných na základě výsledků výzkumných prací do praxe s plným využitím výrobků Kerakoll, určených pro ekologické stavitelství a poskytující záruku velkolepých výsledků. Naše angažovanost v oblasti udržení standardů GreenBuilding se projevuje v respektování životního prostředí, v kvalitě života obyvatel a uživatelů budov, a také v omezení spotřeby energie.

Právě tímto způsobem firma Kerakoll – světový lídr v oblasti řešení pro GreenBuilding – hodlá propagovat po celém světě lepší podmínky pro život. Ekologický styl stavění znamená lepší podmínky pro život, lepší kvalitu bydlení.

Gian Luca Sghedoni, zplnomocněný Člen Představenstva Kerakoll (The GreenBuilding Company)

Kerakoll – Jediný poradce GreenBuildingu

Naše výrobky vznikají na základě skutečné a individuální poptávky na trhu. Tyto požadavky jsou naší inspirací. Pracujeme na nich, abychom mohli poskytnout ta nejúčinnější a nejvěrohodnější řešení.

Proč Kerakoll®

Je to největší producent řešení na světě pro systémy GreenBuilding, zaujímající z hlediska používaných technologií nejvyšší pozici na mezinárodních trzích. Sortiment, který se skládá z více než 1 700 výrobků vyhovujících ekologickým nárokům, a výroba činící více než 950 000 tun ročně dávají společnosti Kerakoll® nezpochybnitelný primát v sektoru materiálů typu green, které se používají při projektování a stavbě domů šetrných vůči životnímu prostředí a zaručujících jejich obyvatelům dobrý pocit.

Od začátku své existence je Kerakoll leaderem v oblasti poradenství: konzultanti GreenBuilding jsou vám k dispozici, poskytují individuální konzultace jak v oblasti správného použití konkrétních řešení, tak i předností jednotlivých produktů. Kerakoll® investuje 3,2 % svého obratu na podporu a propagaci nové a v udržitelném stavebním sektoru stále více se rozvíjející „zelené kultury“ prostřednictvím školení v rámci programu Kerakoll® Campus.

Vysoká kvalita ve spojení s omezením nepříznivého vlivu na životní prostředí je uznávaná těmi nejprestižnějšími institucemi a mezinárodními organizacemi. Neodmyslitelnou etapou zavádění každého produktu, vyvinutého specialisty na stavební inženýrství, jsou konzultace v nejuznávanějších evropských výzkumných ústavech a střediscích specializujících se na ekotechnologie, při výrobě se pak používají ty nejkvalitnější suroviny šetrné k životnímu prostředí

Kerakoll® znamená také bezpečí a důvěra: každý produkt je podrobován zkouškám a testům, které mají zaručit ty nejlepší technické parametry v dané kategorii a které mají na minimum omezit jeho dopady na životní prostředí. Kerakoll® investuje 5,4 % vlastního obratu do Green Research, díky čemuž je každé výrobní řešení výsledkem důkladného vědeckého výzkumu jeho vlivu na lidské zdraví a pocity. Výsledkem je výjimečná a neopakovatelná nabídka výrobků GreenBuilding, která v sobě spojuje pokročilou technologii s péčí o životní prostředí.

GreenBuilding – jako nový styl stavění

Tam, kde je ekologická kultura na velmi vysoké úrovni, kde na prvním místě myšlenky každého projektu je člověk a jeho duševní i fyzická pohoda, kde prioritou jsou úspory a touha žít v čistém světě, tam, kde cílem je ochrana naší planety zlepšením energetických a environmentálních parametrů staveb – tam můžeme hovořit o standardech GreenBuilding.

Co je to GreenBuilding

Je to nová filozofie stavebnictví propagovaná firmou Kerakoll®, šetrná k životnímu prostředí, jejímž cílem je zlepšení kvality života a lidského zdraví

Jak toho docílit

Učením, jak provádět správný a cílený výběr stavebních materiálů, které by měly být ekokompatibilní, přirozeně paropropustné a vysoce úsporné

GreenBuilding má pozitivní vliv na zdraví, protože:

 • Je neškodný pro životní prostředí
 • Zlepšuje kvalitu vzduchu v místnostech
 • Omezuje výskyt onemocnění způsobených syndromem nezdravých budov
 • Brání šíření mikroorganismů
 • Snižuje energetickou náročnost budov

GreenLab – Kerakoll Innovation Center

Výzkum a inovace

Výrobky pro GreenBuilding Kerakoll vznikají jako výsledek důvěryhodného vědeckého výzkumu zaměřeného na zdraví a komfort života. Výzkumné metody kombinují moderní technologie a zásady ekologického chování. Tým odborníků, spolupracující s akademickými středisky a vědeckými ústavy, pokračuje ve zkoumání souvislostí mezi zdravím a eko-kompatibilními materiály a dospívá k vědeckým poznatkům, o které se opírá projektování všech výrobků Kerakoll.

Futuristické vědeckovýzkumné středisko Kerakoll GreenLab bylo zbudováno pomocí materiálů a řešení GreenBuilding, jež chrání životní prostředí, radikálně snižují dopady na ekosystém a poskytují lidem dobré psychofyzické podmínky.

Kerakoll GreenLab je v Evropě jeden z prvních příkladů objektu skutečně navrženého a postaveného s ohledem na environmentální, sociální a ekonomický rozměr, který tvoří model místa pro život i práci, poskytující dobrou pohodu, energetickou efektivitu a úspory.

Z hlediska rozměrů, počtu vědeckých pracovníků, instalovaných zařízení a předpokládaných investicí je Kerakoll GreenLab nejpokročilejším vědeckovýzkumným střediskem ve světě Green Technology a představuje průkopníka ve vývoji řešení s nízkými dopady na životní prostředí.

Pozice Firmy


Kerakoll-The GreenBuilding Company je jedinou světovou společností nabízející globální řešení v oblasti materiálů a poradenství pro GreenBuilding. Je to komplexní nabídka inovačních, ekologických a energeticky úsporných výrobků sloužících k implementaci nové, dynamické stavební filozofie, podporující ochranu přírody a lidského zdraví.

Spolupráce s význačnými partnery přinesla výsledek v podobě výběru firmy Kerakoll jako Technical Supplier pro zhotovitele významných investic, navržených vynikajícími světovými architekty, kteří docenili současné a budoucí výhody zeleného stavitelství jako řešení nové generace, vyznačujícího se vyššími standardy pokud jde o standard bydlení a vliv na životní prostředí.


Kerakoll a ocenění

Specialista na know-how, technologické inovace, profesionální kulturu a vzdělávání, stejně jako vášeň jsou pilíře pro výrobky a skupiny trhů, díky kterým se během pár let dostaly do popředí a výrobky a systémy Kerakoll byl přijaty na italské a mezinárodní úrovni, kde dostaly více prestižních ocenění.

Italové oceňují společnost Kerakoll® jako jednu z nejekologičtějších firem: společnosti Kerakoll® byla udělena cena Natura 2012 v kategorii stavebnictví, a to díky GreenBuilding Rating®, prvnímu systému, který hodnotí vlivy stavebních materiálů na životní prostředí a podílí se na snižování dopadů na životní prostředí.

Anglická asociace TTA uděluje společnosti Kerakoll® prestižní Tile Award 2011 za vytvoření myšlenky GreenBuilding Rating®, prvního systému, který hodnotí vlivy stavebních materiálů na životní prostředí a podílí se na snižování dopadů na životní prostředí.

Kerakoll dostává cenu od Great Place to Work Institute za udržitelné klima v interiéru.

Vědecký komitét observatoře Klimahouse Trend uděluje společnosti Kerakoll® prestižní cenu za výrobek Biocalce® Cappotto, a to v kategorii rekuperačních systémů

Nadace pro udržitelný rozvoj a ekosvět, za podpory prezidenta republiky, ocenily společnost Kerakoll® jako jednu z 10 italských firem, které se od ostatních odlišují díky inovativním výrobkům a službám Green Economy.

Společnost Kerakoll® vyhrála prestižní cenu za inovaci přátelskou k životnímu prostředí, a to díky realizaci futuristického projektu Kerakoll® GreenLab, nejvyspělejšího výzkumného centra ve světě Green Technology.

Cena za udržitelný rozvoj 2009 udělovaná Nadací pro udržitelný rozvoj za podpory prezidenta republiky. Řada Biocalce od společnosti Kerakoll®.

1. místo v konkurenceschopnosti a kvalitě strategie v chemickém průmyslu,
6. místo v tabulce stability a třicátýšesté místo v Busacca & Associati z celé Itálie v roce 2007.

Zákazníci

Kerakoll si lety vybudoval vlastní technický know-how a znalosti, které podniku umožnily získat špičku světového trhu v odvětví lepidel a chemických přípravků pro stavebnictví. Kerakoll se takto stal ideálním partnerem významných projektantů, specializovaných distributorů a korporačních klientů jako jsou McDonald’s, Armani, BMW, Ferrari, Zara, Diesel, Ikea, Mercedes, Dolce & Gabbana, Swatch a Coca Cola Europe.

Výrobky Kerakoll jsou také použity na některých nejvýznamnějších stavbách v Itálii a po celém světě:

 • Letiště (Frankfurt, Dusseldorf, Milan Malpensa, Delhi, Auckland);
 • Vlaková nádraží (Roma Termini, Genova Principe, Milan Central, Florence S.M.N.);
 • Stanice metra (Milan, Rome, Lyon, London’s Oxford Circus a Tottenham Court Road, Hong Kong’s Diamond Hill);
 • Developerské projekty (Comandante Gika v Luanda, Angola; Porta Nuova v Miláně, Italy);
 • Stadiony (Meazza-San Siro Stadium v Miláně, Santiago Bernabeu Stadium v Madridu, the Florence Stadium);
 • Městské stadiony Council Building v Malaysii, Balexert School v Ženevě, a Valencia Conference Centre;
 • Nákupní centra v Itálii, Německu, Velké Británii, Švýcarsku a Rakousku;
 • Průmyslové lokality (Plasmon v Parmě, Lindt v Varese, Barilla v Parmě, IBM ve Vimeru-cate a Římě).

Velké architektonické projekty

Působivé partnerství vedlo přední mezinárodní návrháře si vybrat Kerakoll jako technického dodavatele velkých architektonických projektů. Tito designéři uznávající současnou a budoucí rostoucí hodnotu zelených budov příští generace zde nacházejí typická řešení s vynikajícími standardy pro kvalitu života a s nízkým dopadem na životní prostředí.

Mezi pozoruhodné architektonické projekty navržené od mezinárodně uznávaných architektů, kteří se rozhodli pro Kerakoll jako jejich technologického partnera, jsou:

 • Olympijský stadion 2008 a Beijing Lufthansa Center v Pekingu – vitěz Lubian Award, nejprestižnějšího státního oceněni, které uděluje Ministerstvo výstavby Čínské republiky
 • Studio ABDR pro nové Teatro dell’Opera ve Florencii
 • Oscar Niemeyer pro Centro Niemeyer v Avilés, Spain, otevřeno v březnu 2011
 • Wilkinson Eyre Architect pro nové Oxford Earth Sci-ence Dept. of Oxford University
 • Německá firma GMB Architects for the Green Point Stadium in Cape Town, speciálně pov ěřena pro 2010 World Cup v Jižní Africe
 • Zaha Hadid pro Maxxi in Rome, otevřeno v květnu 2010
 • Herzog & De Meuron pro Beijing Olympic Sta¬dium and Allianz Arena v Monaku
 • Studio HOK pro Indira Gandhi International Air¬port v Delhi
 • Frank O. Gehry pro Guggenheim Museum v Bilbao
 • Renzo Piano pro “Città della Musica” (city of music) v Římě
 • Richard Rogers pro European Court of Human Rights ve Strasbourgu;
 • Santiago Calatrava pro Queen Sofia Palace of the Arts ve Valencii
 • WS Atkins & Partners pro World Trade Center v Bahrainu
 • David Fisher pro Rotating Tower v Dubai
 • Jean Nouvel pro Agbar Tower v Barceloně

Oprava památek

Kerakoll se také podílí na projektech, které se zabývají opravami památek na celém území Itálie, kde jsou dodržovány zásady ekologické udržitelnosti a byly zde použity materiály výhradně určené k obnovení historických budov. Jsou to:

 • Colosseo v Římě
 • St. Mark’s Basilica v Benátkách
 • Verona Arena
 • Palazzo Pitti, Palazzo Vecchio and Corridoio Vasariano ve Florencii
 • Reggia di Venaria Reale v Turíně
 • Sant’Ambrogio Basilica v Miláně
 • San Lorenzo Altar v Janově

KERAKOLL® V ČÍSLECH

Zdravotní podmínky a kvalita života se mohou zlepšit investicí do udržitelného bytového stavebnictví, které poskytuje budovám vyšší standardy bydlení a šetrnost vůči životnímu prostředí Kerakoll® je jediná firma nabízející kompletní řešení GreenBuilding umožňující projektovat, stavět a žít v souladu s přírodou a v lepších

podmínkách. S 20 řadami produktů a více než 1 700 ekokompatibilními referencemi Kerakoll® vyrábí 950 000 tun produktů ročně za použití 470 000 tun regionálních surovin, 220 000 tun přírodních surovin z recyklace, omezuje emise kysličníku uhličitého do atmosféry o 9 500 000 kg díky novým recepturám a používá 100 % „čistou“ energii.

Naše výrobky jsou na světě distribuovány sítí GreenBuilding Point® v podobě 20 000 velkoobchodů a 5000 parketářských salónů, aby byly uspokojeny potřeby takřka 2 000 000 profesionálů, kteří se každý rok rozhodují pořídit si „zelený“ produkt Kerakoll®.

Všechny produkty Kerakoll® získaly značku CE v souladu s nejnáročnějšími evropskými a mezinárodními normami. Certifikáty Kerakoll® v oblasti produktů, zajištění kvality, ochrany životního prostředí a bezpečí vydávají oficiální akreditované a mezinárodně uznávané certifikační jednotky.

Navíc pouze produkty Kerakoll® jsou označeny ECO a BIO podle standardu GreenBuilding Rating® certifikovaného organizací SGS, což je nejvýznamnější organizace na světě, která ověřuje systémy a certifikace na ochranu spotřebitelů, kteří si chtějí vybírat produkty skutečně přírodní a šetrné vůči životnímu prostředí

 • 470 000 tun použitých regionálních surovin ročně
 • 950 000 tun roční produkce
 • 9 500 000 kg CO2 méně ročně
 • 1 700 ekokompatibilních referencí
 • 220 000 tun přírodních surovin z recyklace použitých ročně
 • 20 řad produktů